Stojak rowerowy

On / in /

Polskie miasta są nieprzyjazne dla rowerzystów.
STOJAK-KRZAK
Idea”krzaka” jako stojaka rowerowego oprócz podstawowej funkcji ma zachęcać do korzystania z komunikacji rowerowej, odwołując się do skojarzeń z wycieczkami poza miasto.
Projekt stojaka przewiduje możliwość sadzenia różnych krzewów i roślin pnących w jego obrysie. Przez skojarzenia z zielenią i naturą przełamuje niechęć do przemieszczania się rowerem w mieście. Wnętrze konstrukcji jest jednocześnie miejscem do eksponowania naturalnej zieleni w zurbanizowanej przestrzeni polskich miast.
Stojak nie będzie wymagał konserwacji, przez wiele lat zachowując swój charakter. Konstrukcja będzie wykonywana z blachy kortenowskiej gr 10mm charakteryzującej się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne dzięki powłoce NATURALNEJ, rdzawej patyny , która stanowi dlań warstwę ochronną i jednocześnie dobrze eksponuje roślinność.
Elementy stalowe będą przymocowane do bloczka betonowego zakopanego tuż pod powierzchnią gruntu z nadsypaną warstwą ziemi dla roślin. Najbardziej odpowiednimi i najmniej wymagającymi roślinami dla stojaka są bluszcze.
Stojak będzie przystosowany do wszelkiego rodzaju zapięć rowerowych w tym również kłódek typu U-lock.
W prezentacji zaproponowano minimalną szerokość stojaka [ 15cm] . Konstrukcję stojaka można dowolnie poszerzyć przy użyciu odpowiedniej długości dystansów, zwiększając ilość zieleni w środku.

Przypnij rower do krzaka
Przypnij rower do krzaka